• Предмет: Литература
  • Автор: nmaks2101
  • Вопрос задан 6 лет назад

у чому полягає нещастя родини Хельмерів ?
п'єса "Ляльковий дім "​

Ответы

Ответ дал: ladyfire90
0

Объяснение:

Будинок, в якому живуть Нора, Торвальд і їх діти, на перший погляд здається ідеальним. Але це лише перше враження, і в даному випадку воно в повністю оманливе. Незважаючи на удаваний затишок і існуючу гармонію, насправді, все виявляється зовсім не так, як здається. Старання Нори оцінюються не так, як їй того хотілося б. Автор описує ситуацію таким чином, ніби Торвальд сприймає свою дружину не як людину зі своїми проблемами, переживаннями і хвилюваннями, а скоріше як ляльку, яка заточена в його ляльковому домі. Він чекає від неї безумовного послуху, хоче, щоб вона служила в якості його ляльки, яку не соромнопоказати друзям та знайомим. Він не хоче припускати, що в цих відносинах вона може вчинити не так, як йому подобається, і він не готовий йти їй на поступки.

Втім, варто відзначити, що в даному творі зображена історія, яка не має так багато спільного з реальним життям. Якщо проводити паралелі з реальністю, то слід зазначити, що такі різні люди, як Нора і Торвальд, рідко починають жити разом. Це так тому, що вже на самих ранніх етапах відносин люди починають обмінюватися інформацією про себе для того, щоб точно дізнатися, чи підходять вони один одному. Виходячи з цього, я б також міг припустити, що сімейне життя в сім’ї Хельмерів не склалося не тому, що чоловік не хотів розуміти дружину, а, швидше через те, що Нора і Торвальд – це просто занадто різні люди, які й не могли стати щасливими разом з причини того, що просто не підходять один одному. Саме те, що Нора в результаті пішла, це швидше позитивний момент, адже в подальшому вони зможуть знайти собі таку пару, яка їм дійсно підходить.

Автор у своєму творі як би натякає читачеві на те, що у відсутності сімейного щастя винен Торвальд, чоловік Нори. Я ж дотримуюся дещо відмінної думки. Звичайно, Торвальд не був ідеальним, тим не менш, він, як і Нора, зміг би знайти собі підходящу пару, а між собою вони зійшлися даремно. Головна причина відсутності щастя в парі – несумісність між чоловіком і дружиною.

Похожие вопросы