• Предмет: История
  • Автор: Vikaqqqqytgdgf
  • Вопрос задан 19 дней назад

Визначте причини суть і наслідки Кревської унії для українських земель

Ответы

Ответ дал: chimbru79
8

Ответ:

За умовами цього договору - «Кревської унії» - всі руські землі Великого Князівства Литовського теж ставали частиною об'єднаного Польсько-Литовської держави. Про їх перехід у католицьку віру в договорі не згадувалося.

Поки Ягайло хрестив литовців, Ядвіга, здебільшого силою, частиною дипломатією, закінчила Польсько-Угорсько-Литовський суперечка за «червенські міста» Київської Русі - за Галичину. З 1387 року Галичина стала складовою частиною Польщі. Чи не Литви, якій формально належали всі руські землі і яка претендувала на Галичину, а саме Польщі. Це дало можливість Польщі набагато раніше почати свою діяльно в Галичині по окатоличенню і ополяченню, ніж в інших російських землях, хоча й перебували в Польсько-Литовській державі, але входили до складу не Польщі, а Литви. Результати цього позначилися швидко: російська соціально-культурна верхівка дуже скоро повністю зникла - все стали «поляками».

Кревська унія була найбільшим історичною подією в історії Польщі, Русі та Литви. Вона на багато століть визначила шляхи розвитку та взаємини народів цих країн.

Польща стала провідником католицької агресії на Схід і повела в російських землях політику насильницького окатоличення, ополячення і соціального гноблення, яка, врешті-решт, привела до загибелі самої Польщі.

У російських землях об'єднаної держави була втрачена надія, що Російсько-Литовська держава буде захисником православ'я і об'єднання Русі. Русский елемент великого князівства Литовського з керівного перетворився в гнаного і переслідуваного. І він потягнувся до міцніючої Москві.

Історична роль Російсько-Литовської держави була зіграна. Абсолютно об'єктивно-реальна можливість об'єднання Русі не була здійснена. Керівництво об'єднаним державою виявилося в руках польських і суто католицьких, ворожих споконвічно-православної Русі.

Кревська унія була кінцем короткого золотого століття Литви, Російсько-Литовської держави.

Объяснение:

Похожие вопросы